SEN BEN LENİN

Sen Ben Lenin filmi Avşar Sinemaları'nda!

İstanbul Kırmızısı

Filme Ait Bilgiler

İstanbul Kırmızısı
Ferzan Özpetek'in kendi kitabından sinemaya uyarlayacağı filmin başrollerinde Nejat İşler, Mehmet Günsür, Tuba Büyüküstün gibi oyuncular yer alacak. Orhan travmatik bir kayıptan sonra her şeyini kaybetmiş ve vahşi bir yaşama yönelmiş eski bir yazardır. Her şeyi bırakarak Londra’ya yerleşir ve editör olarak çalışmaya başlar. Yıllar sonra İstanbul’a geri döner. Bu geri dönüşün nedeni zamanını Paris, Londra ve Berlin’de geçirmiş ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmaktır. Deniz hem tarihi aile köşkünden annesini taşımak hem de yeni filmi için hazırlık yapmak için İstanbul’dadır. Deniz doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap yazmıştır. Orhan’ın İstanbul’daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Uzun yazışmalardan sonra İstanbul’da buluşurlar. Ancak ertesi sabah Deniz ortadan kaybolur. Orhan’ın gelişi ve Deniz’in ortadan kayboluşu ilginç bir rastlantıya işarettir. Gizli bir soruşturma başlatılır. Herkes Deniz’in bir daha geri dönmeyeceğinden endişelidir. Bu sırada, Orhan, Deniz’in kitabında anlatılanların gerçeğin gösterişli bir kopyası olduğunu fark eder. Görünen odur ki Deniz’in gizemli yaşamı ortadan kayboluşuyla birlikte aydınlatılmanın eşiğindedir.

Fragman 20 saniye sonra başlayacak.

 

Yaş Sınırı: 6,7

Yorumlar

 1. memet dedi ki:

  Sakın gitmeyin vaktinize yazık
  çok sıkıcı bi film
  film bile demek istemiyorum
  ewet oyuncu kadrosu ama film berbat

 2. Suha dedi ki:

  Verdiğiniz paraya ve zamana yazık. Yazarın kafası güzeldi heraldde yazarken.

 3. Yusuf dedi ki:

  Çok iğrenç bir filmdi.oyunculara aldanmayin bizde onun için gittik ve hiç bir konusu yok.Zaman kaybı…

 4. Aynur Yalçınkaya dedi ki:

  Ferzan Özpetek filmleri derinliği olan filmlerdir. “Her şey herkese göre değildir.” sözünü severim. Bu film de herkese göre değil. Kolay izlenen bir film olmadığını baştan bilerek gelecek izleyici, sonra emek verecek. Yani olay akışını, olay örgüsünü, sözlerin inceliğini, oyunculuğu, ayrıntıları… görmeye, anlamaya çalışacak. Filmi birkaç kez izleyecek.
  Bir kez izlemeye, bir kez okumayla, bir kez dinlemeye bitmeyecek eserler iyi eserlerdir genellikle. Bizde bu isteği uyandıran eserler başarılıdır deriz. Ferzan Özpetek’in öteki filmlerinde olduğu gibi bunu da birçok kez izlemek istiyorum. Merak uyandıran, duygulu, hüzünlü, buruk bir atmosfer, çok iyi oyuncular, çok iyi bir yönetmen.
  İyi bir film arıyorsanız gidin izleyin derim.

Yorum Yaz
Dijital Marka Ajansı: Gizli Medya